Националният отбор по баскетбол записа нова загуба в световните квалификации. Селекцията на Любомир Минчев загуби със 70:75 от Финландия като гост.

Двубоят не започна добре за българите, след като домакините поведоха със 7:0. Последва затягане на редиците и след края на първата част родните баскетболисти имаха преднина 16:12.

Втората четвърт премина изцяло под диктовката на домакините, които се оттеглиха на почивка с 10 точки аванс - 40:30.

Българите започнаха силно второто полувреме, като с основна заслуга беше Везенков, който отбеляза в няколко поредни атаки и резултатът бе изравнен - 42:42. Бост също направи няколко добри стрелби и след 30 минути игра нашите момчета имаха аванс от две точки - 60:58.

Финландиците си върнаха лидерството след тройка на Хъф в началото на последната част, но след силна игра на Везенков и Павел Маринов, българите поведоха с 67:61. В следващите минути домакините се съвзеха, а трикольорите допуснаха серия от грешки, за да може Коивасто да изведе Финландия напред в резултата за 71:70. В края родните баскетболисти заложиха на стрелба от тройката, но след няколко пропуска загубиха със 75:70.

Александър Везенков беше над всички в селекцията на трикольорите и приключи с "дабъл-дабъл" - 28 точки и 10 борби, а Александър Янев завърши с 11 точки.