Тимът на ЛеБрон Джеймс спечели Мача на звездите в НБА, игран в Лос Анджелис. Селекцията на Джеймс се наложи над тази на Стеф Къри със 148-145 (31-42, 45-36, 33-34, 39-34).

Тити Папазов: Още по-убеден съм, че проектът Академик е най-доброто за българския баскетбол

"Работя с изключително отговорни хора, които осъзнават голямата тежест на фланелката, която носят"

ЛеБрон беше на прага на трипъл-дабъл с 29 точки, 10 борби и 8 асистенции и за трети път в кариерата стана MVP в звездния спектакъл.

Тази година беше изоставен традиционният формат на мач на сборни отбори на Източната и Западната конференции. Джеймс и Къри сами селектираха играчите си.

Отборът на Къри водеше в началото. На почивката разликата беше само от две точки 78-76. ЛеБрон изравни с тройка за 144-144 минута и половина преди сирената. До края само ДеРозан успя да отбележи един наказателен удар, докато Джеймс и Уестбрук донесоха победата на своя отбор.

Кевин Дюрант наниза 19 точки за победителите, а Пол Джордж завърши със 16 точки.

За загубилите Деймиън Лилард и ДеМар ДеРоузън записаха по 21 точки. Стеф Къри се отчете със скромните за него 11 точки.

Традиционно госи на шоуто бяха редица световноизвестни личности - актьорите Джак Никълсън, Арнолд Шварценегер, Елън Помпео и Джулиън Муур, рапърът Снуп Дог, певиците Бионсе и Риана, комедиантът Крис Рок, боксьорът Флойд Мейуедър, както и баскетболните звезди Карийм Абдул-Джабар, Джери Уест и Бил Ръсел.