Най-добрият отбор от редовния сезон в НБА Хюстън Рокетс е на победа от място във втория кръг на елиминациите. Баскетболистите от Тексас се наложиха като гости на Минесота Тимбъруулвс със 119-100 и се очаква да затворят серията в следващата си домакинска среща.

Минесота игра като равен с равен през първото полувреме и изоставаше с една точка разлика. В третата четвърт Джеймс Хардън и компания се развихриха и нанизаха 50 точки, с което обезвериха съперниците си.

Хардън започна слаба мача. Той пропусна първите 7 стрелби, но накрая завърши с 36 точки.

В другия мач петия в Западната конференция Юта Джаз победи четвъртия Оклахома Сити Тъндър със 113-96 и е на победа от евентуален сблъсък с Хюстън в следващия кръг.