Шампионът в НБА Голдън Стейт заличи изоставане от 24 точки при гостуването си на Филаделфия, за да се поздрави с успех със 124:116. "Воините" изиграха много слабо първо полувреме. След първите 12 минути бяха допуснали 47 точки в своя кош, а след края на втората четвърт имаха пасив от 22 точки - 74:52.

В третия период Кевин Дюрант и Стеф Къри се разиграха и след 47:15, Уориърс се оттеглиха с аванс от 10 точки. В края на мача младоците от Сиксърс опитаха да се върнат в мача, но опитът и рутината на Голдън Стейт си каза думата.

Стеф Къри бе най-резултатен за победителите с 35 точки, Дюрант вкара 27 точки, а със 17 остана Клей Томпсън. За Филаделфия Бен Симънс завърши с 23 точки, 8 борби и 12 асистенции. Джоел Ембийд добави 21, а с по 20 останаха Джей Джей Редик и Робърт Ковингтън.

Кливланд победи ЛА Клипърс със 118-113

Краля в основата на нова победа на Кливланд в НБА (РЕЗУЛТАТИ+ВИДЕО)