Шампионът в НБА Голдън Стейт е само на победа от спечелването на Западната конференция и финал в лигата. "Воините" надвиха със 110:99 Портланд като гости и поведоха с 3:0 в серията.

Баскетболистите от Оукланд изоставаха с 18 точки малко преди почивката, но след силно второ полувреме заличиха пасива си и стигнаха до нов успех на Трейлблейзърс.

Стеф Къри завърши с 36 точки. Много силен мач за победителите направи и Дреймонд Грийн, който регистрира "трипъл-дабъл" от 20 точки, 13 борби и 12 асистенции. Клей Томпсън добави 19 точки за успеха.

За Портланд най-резултатен в двубоя бе Си Джей Маккълъм с 23 точки. Лидерът на "пионерите" Деймиън Лилард остана с 19 точки, а с 16 завърши центърът Майърс Ленард.

Голдън Стейт Уориърс навакса пасив от 17 точки и води с 2-0 победи срещу Портланд Трейл Блейзърс