Шампионът в НБА Голдън Стейт и Хюстън ще определят победителя във финалната серия на Западната конференция в седми мач, който ще се проведе на 29 май в Тексас.

До решителната битка се стигна, след като Голдън Стейт успя да победи в собствената си зала Хюстън със 115:86, като изоставаше в резултата след първите две четвърти. На полувремето Стеф Къри и компания изоставаха с 10 точки, но след това се разиграха и спечелиха следващите две със смазващо превъзходство и резултат 64:25, с което заличиха пасива от "ракетите".

Над всички за победителите беше Клей Томпсън, който завърши с 35 точки и 6 борби. Къри добави 29 точки, 5 борби и направи шест асистенции.

Финалът на Изток между Кливлънд и Бостън също ще се реши в седми мач, който ще се изиграе в понеделник сутринта българско време.