Женският ни национален отбор по футбол загуби с 1:4 от Сърбия в мач от световните квалификации, игран на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Двубоят бе решен още през първото полувреме, когато "лъвиците" получиха три гола. Милица Миятович (20), Венса Милошевич (33) и Йована Дамянович (45) вкараха попаденията за съперника. Четири минути след почивката Ивана Найденова намали с първия гол за България в световните квалификации, а в края Йована Дамянович се разписа отново за крайното 1:4.

България е на петото място без спечелена точка, а Сърбия е на трета позиция с 9. Лидер е Германия с 15 точки, а Португалия е на второто място с 13. Следващият мач на България е на 7 април, когато на "Лаута" ще гостува Турция.

Съставът на България: Роксана Шахънска, Яница Иванова, Николета Бойчева, Нора Димитрова, Моника Ръжгева, Лора Петрова, Йоана Станкова, Ивана Найденова, Димитра Иванова, Юлияна Александрова, Полина Ръсина.