Юношеският национален отбор на България победи Казахстан с 2:0 на старта на традиционния международен футболен турнир в памет на бившия първи вицепрезидент на ФИФА Валентин Гранаткин, който се провежда в Санкт Петербург, Русия.

Възпитаниците на треньора Александър Георгиев отбелязаха по един гол през двете полувремена. Резултатът бе открит от младия играч на Литекс и съименник на треньора си Александър Георгиев след 1/4 час игра, а победата затвърди нападателят на Ботев Пловдив Рангел Игнатов в 73-ата минута.

Отборите са разпределени в групи по три, другият съперник на България е Словения, а мачът между двата тима ще се играе в неделя. Официалното откриване на турнира ще се състои днес от 17:00 ч. българско време.