Юношеският национален отбор на България (родени 1997 година) завърши 1:1 с отбора на Латвия на международния турнир Валентин Гранаткин в Санкт Петербург. Българите са в потока за разпределение на местата от 7-о до 12-о.

Вчера те победиха Литва с 2:0 и имат 4 точки. Двете балтийски страни се срещат утре, а след този мач ще стане ясно за кое място ще играят. Българите имаха превъзходство през по-голямата част от мача и създадоха много голови положения. Нашите откриха резултата в 15-ата минута чрез нападателя на Лудогорец Мартин Кирилов. След това поне на пет пъти момчетата на треньора Александър Георгиев можеха да удвоят, но за кой ли път си пролича липсата на класа в завършващата фаза.

Така 6 минути преди края латвийците стигнаха до 1:1 с гола на Юхневичс. Крилото на Литекс Александър Георгиев, който е и капитан на българската селекция, беше избран за играч на мача. След мача селекционерът на България (до 19 г) Александър Георгиев заяви: "Отново ни се наложи да играем два мача за два дни и отборът не успя да възстанови своите дили. В това отношение отборът на Латвия имаше преимущество.

Някои от нашите футболисти изглеждаха на терена уморени и играха по-слабо, отколкото могат. И въпреки това първи вкарахме гол, а освен това можехме да вкараме и втори, че и трети. Но за съжаление, както казват хората, когато не вкараш- ще ти вкарат. И това се случи в самия на край на мача.

Нашият треньор беше попитан дали не е било тежко българите всеки ден да откриват програмата за деня и да играят от 12.00 часа, но той не смята, че това е проблем:

"Не, нямаме никакви проблеми. Вече се адаптирахме и свикнахме да играем по едно и също време.'

Състав на България: Емил Господинов, Георги Гушлев, Георги Купенов, Венцислав керчев, Ангел Максимов, Николай Минков (79- Емил Илиев), Александър Георгиев, Стефан Аличков, Стефан Иванов (78- Димитър Буров), Рангел Игнатов (46- Томас Цвятков), Мартин Кирилов (66- Виктор Пенчев) жълти картони: Рангел Игнатов, Мартин Кирилов (България), Осипов (Латвия)