Юношеският национален отбор на България до 17 години претърпя втора загуба на европейските квалификации в Скопие. Този път нашите отстъпиха с 0:3 на Полша, въпреки че играха много по-добре в сравнение с първия мач срещу Белгия. Така след този мач шансовете на родените през 1997-а година таланти да преминат нагоре остават само илюзия.

Нашите имаха превъзходство преди почивката, създадоха доста голови ситуации, но отново се прояви и старата слабост на целия български футбол- липса на голмайстори. Юношата на Славия Китан Василев удари гредата в 23-ата минута, след като излезе по диагонала и стреля, но топката се отби в лявата щанга. Пак роденият в Симитли талант се размина на
два пъти с гола. Още в 5-ата минута той стреля в аут с глава, а в края на първата част след самостоятелен пробив стреля край гредата.

Началото на второто полувреме не предвещаваше катастрофа за България, въпреки че физическата подготовка на поляците постепенно даваше надмощие. В 60-ата минута капитанът на поляците Филип Ягиело сам проби през центъра и с удар от над 20 метра прати топката в мрежата на вратаря на Чарлтън Димитър Митов. В 72-ата минута Полша стигна до втори гол, като Артур Семашко, който се появи на терена минута по-рано остана непокрит в наказателното поле и не сгреши. След още 2 минути Октавиян Скжеч след пробив от ляво през Галин Минков излезе сам срещу Митов и не сгреши - 3:0.

В другата среща от нашата група Белгия разгроми домакините от Бившата югославска република Македония с 5:0. Така Белгия (голова разлика 7-0) и Полша (голова разлика 6-2) водят с по 6 точки. Нашите момчета (0-5) и БЮРМакедония (2-8) са без актив.