Юношеският национален отбор на България до 19 години (воден от Светослав Тодоров) няма да играе на европейското първенство в Азербайджан, след като днес загуби с 0:1 от Белгия в мач от група 5 на Елитния кръг. Така загубихме всички шансовете за класиране.

В 72-ата минута Александър Георгиев бе много близо да открие резултата, но Жакерс се намеси отлично и изби топката в корнер.

Единственият гол в мача падна в 81-ата минута. В герой за Белгия се превърна Куиперс след асистенция на Кабир.

Последният мач на България в тази група е срещу Шотландия, но той е без значение.

БЕЛГИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:0

1:0 Куиперс 81

БЕЛГИЯ: Жакерс, Куфрийз, Вутерс, Шоофс, Влиетинк (60-Миангу), Вайманс, Кабир, Де Медина, Ван Ландшут, Вилмотс (60-Тони Джим), Куиперс

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Атанасов, Купенов (19-Димитров), Керчев, Ан. Георгиев, Ал. Георгиев, Йорданов, Цвятков (71-Максимов), Краев, Минков (84-Буров), Апостолов