Юношеският национален отбор на България по футбол до 15 години спечели с 3:1 първата от двете контроли срещу връстниците си от Словакия като гост, но пропусна да се поздрави с доста по-изразителен успех. Националите пропуснаха няколко много чисти положения, които можеха да направят победата още по-внушителна.

Словакия реализира от първия си и единствен изстрел в рамките на българската врата чрез Даниел, който бе точен в 12-тата минута с глава след центриране от ъглов удар. България установи тотално преимущество и изпусна три ситуации за изравняване след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. В 28-мата минута капитанът Кристиян Горянов се разписа от фаул.

След почивката българският селекционер Калоян Георгиев предприе доста промени, а националите продължиха да доминират. Почти веднага след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара страхотно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-тата минута Георги Стефчов оформи крайния резултат от 3:1 с глава.

Нови имена в състава на България U17 за контролата с Кипър

Срещата е последна проверка за "лъвчетата" преди квалификационния кръг за Евро 2023

Следващата контрола между двата тима ще се проведе на 6 октомври (четвъртък) от 12:00 часа.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев (70 - 23. Георги Стоянов), 2. Радослав Караманов (41 - 13. Никола Ставрев), 3. Симеон Турлаков, 4. Кристиян Гиздев (51 - 14. Мартин Портарски), 5. Николай Любомиров (41 - 22. Александър Донев), 6. Калоян Божков (51 - 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (57 - 15. Георги Стефчов), 8. Радостин Стоилов (41 - 16. Мартин Пейчев), 9. Марто Бойчев (41 - 21. Кристиян Михайлов), 10. Кристиян Горянов, 11. Димитър Челебиев (51 - 19. Даниел Димов).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Голмайстори: 1:0 Даниел 12, 1:1 Горянов 28, 1:2 Михайлов 44, 1:3 Стефчов 60.