Българският национален отбор до 17 години завърши 1:1 срещу Литва във втория си двубой от приятелския турнир "Кубок Развития" в Минск.

Гола за България отбеляза Марк-Емилио Папазов в третата минута от срещата, а в двадесетата минута отборът на Литва достигна до равенството.

Последният мач от груповата фаза на турнира на България U17 е срещу Словакия на 24 януари от 11:05 ч. българско време и ще бъде излъчен на живо в YouTube канала на беларуската футболна федерация.

Победителите във всяка от трите предварителни групи плюс най-добрият подгласник ще се класират за полуфиналите, а останалите ще играят баражи за разпределение на местата между 5-то и 8-мо и между 9-то и 12-то.

Съставът на България U17: 1. Георгиев, 5. Пемперски (41' 4.Атанатос), 3. Петров (75' 15. Пенелов), 7. Статев (53' 11. Сораков), 6. Кръстев (К), 22. Цончев (53' 10. Николов), 9. Марвродиев (75' 13. Стоянов), 18. Боянов, 2. Калинов (63' 21. Бучков), 8. Папазов, 17. Бакалов (75' 14. Христов)

България U17 с победа над Украйна на старта на турнира "Кубок Развития 2019"

Юношите ни записаха успех с 1:0