Националният отбор на България за юноши до 16 години надделя над Македония с 2:0 в контролна среща, играна в Симитли.

Още във 2-ата минута България откри резултата чрез халфа на Септември (София) Владимир Николов.

С голяма заслуга за попадението обаче беше нападателят на Локомотив (Пловдив) Ияд Хамуд, който напредна и стреля. Вратарят на македонците Матей Андов изпусна топката и при добавката Николов я прати в мрежата.

Второто попадение дойде по сходен начин в 72-ата минута. Гостите бяха натиснали, а нашите направиха хубава контраатака. Мартин Петков от Левски напредна, увлече със себе си защитник и подаде на Асен Дончев от ЦСКА-София, който на празна врата вкара за 2:0.

Като ниво мачът не предложи кой знае какви достойнства, а беше наблюдаван от главния скаут на школата на Лестър Бил Уол, който е в България по покана на мениджърската фирма Скаутинг тийм.

В петък двата отбора ще си дадат нова среща, пак в 15:00 часа и пак на стадиона в Симитли.