България печели единствения си сблъсък с националния отбор на Катар. Двата тима се срещат на 21 януари 1988 година в Доха. Трикольорите печелят с 3:2. Те реализират всичките голове след почивката. Точни са халфът Ивайло Киров и нападателите Петър Александров и Христо Стоичков. Двубоят е част от турне на България в Арабския свят, пише "Тема Спорт".

Два дни по-късно побеждаваме с 3:0 и Обединените Арабски емирства. А след още два дни пак се налагаме над същия съперник, но с 3:1.

Националният ни тим има 14 гостувания в контроли на тимове от Арабския свят. В тях е записал 8 победи, равенствата са 4, а загубите 2. Пораженията са регистрирани от ОАЕ - 0:1 на 17.02.1993 година, и от Саудитска Арабия - 0:1 на 6 ноември 1996-а.

За последно България спечели като гост през 2018 година...

Ще сложим ли край на лошата серия срещу Катар?