Младежките ни национали загубиха несправедливо с 0:2 от Англия пред препълнените трибуни в Милтън Кейнс, с което шансовете им за класиране на европейското в Швеция станаха илюзорни. До голяма степен обаче съдийската тройка от Белгия повлия за крайния изход. Главният арбитър Люк Вутерс дори си позволи в 81-ата минута да отсъди смешна дузпа за англичаните след хитро падане на Тео Уолкът. На всичкото отгоре звездата от Арсенал напсува съотборника си Джеймс Милнър за това, че му взе топката и не му позволи да изпълни наказателния удар.

В петък вечер "трикольорите" стояха отлично на терена, но в 41-ата минута бяха прекършени. В този момент съотборникът на Стилиян Петров в Астън Вила Габриел Агбонлахор остана непокрит и с глава вкара за 1:0 след центриране на Милнър. Изоставането ни в резултата бе несправедливо, тъй като до този момент пропуснахме няколко изгодни положения.

В 11-ата минута Джо Харт спаси силен удар на Домовчийски. Последваха далечни изстрели на Гаджев и Божинов. След попадението на Агбонлахор Домовчийски пропиля две чисти ситуации само за 2 минути. Първоначално негов удар бе избит от голлинията, а след това Валери се озова сам срещу Харт, но не успя да го преодолее. Именно тези два пропуска, като че ли изнервиха нашите, които значително намалиха оборотите след почивката.

В 49-ата минута Михайлов спаси сигурен гол, след като изби с мъка шут на Уолкът. Направи впечатление, че през цялата среща Ники пази на висота. Адмирации заслужава и двойката ни централни бранители Иван Иванов и Николай Бодуров. Единствено бековете Бандаловски и Фиданин на моменти "издишаха", но това бе нормално предвид високата класа на атакуващите по крилата англичани Милнър и Уолкът.

Дебютантът Дани Кики и Николай Димитров на няколко пъти показаха техника и с бързината си затрудниха максимално бранителите на Стюърт Пиърс. Хичо дори бе до изравняване в 53-ата минута, когато Божинов центрира от корнер и той от воле прати топката на сантиметри над вратата.

Играчите в средата на терена - Ники Петров, Гаджев и Божинов на моменти бяха неубедителни. Тримата често бъркаха с пасовете, което не позволи да организираме още повече голови атаки. В предни позиции Домовчийски се бори много, като бе очевидно, че искаше да вкара гол, с което да впечатли емисарите на английските клубове, които бяха на трибуните. В крайна сметка загубихме срещата с високо вдигнати глави.

Момчетата на Станков показаха, че са талантливо поколение, което в бъдеще има сили да стори нещо голямо. Неприятното обаче е, че във втори пореден квалификационен цикъл белгийци ни теглят шута. На баража през октомври миналата година "червените дяволи" ни съкрушиха в София с 4:1, а сега това сториха съдията Люк Вутерс и помощниците му.