72′

Жълт картон за Бодуров.

Снимка 384000

67′

Домакините отново овладяха инициативата в средата на терена, което принуждава селекцията на Петър Хубчев да действа доста прибързано.

Снимка 383999

62′

Първият точен удар във вратата на домакините идва в 62-ата минута. Ивелин Попов си осигури позиция за стрелба от линията на наказателното поле през няколко човека, но топката не представлява проблем за вратаря на норвежците.

59′

Малинов заменя Славчев.

55′

Добро заучено положение от фаул позволи на Ивелин Попов да стреля почти фронтално от наказателното поле, но ударът му рикошира в защитник на домакините.

53′

Неразбирателство между Николай Бодуров и Пламен Илиев можеше да коства нови неприятности пред българската врата.

49′

Радослав Василев заменя Божидар Чорбаджийски.

48′

По-активно начало на "лъвовете" в първите минути на второто полувреме.

45′

Начало на второто полувреме.

21′

Жълт картон за Селнес.

45′

Край на първото полувреме.

Снимка 383984

44′

Жълт картон за Чорбаджийски.

38′

Центриране на Десподов от фаул намира Бодуров на близката греда, но ударът на защитника е неточен.

36′

Поредно опасно центриране пред вратата на Пламен Илиев, топката излиза в корнер.

31′

ГОООЛЛЛ ЗА НОРВЕГИЯ! Поредна атака на домакините, този път през десния фланг, завърши с успоредно подаване към Мохамед Елионуси, който на празна врата открива резултата - 1:0!

29′

Българите не могат да задържат топката, прави впечатление, че всеки втори пас е грешен. Независимо дали става дума за близка или далечна дистанция.

22′

Норвежците буквално правят каквото си искат! Алисами с пас с пета намери Мохамед Елионуси, който с технично изпълнение по диагонал от наказателното поле преодоля Пламен Илиев, но топката мина до гредата!

Снимка 383985

19′

Напрежение и нова пробойна в защитата на българите, топката се разходи успоредно на голлинията.

18′

Добър шанс за добра атака на "трикольорите", но Десподов не успя да намери Ивелин Попов, който чакаше на добра позиция в наказателното поле.

13′

Жълт картон за Иван Бандаловски.

10′

Пропуск за домакините! Алисами бе изведен зад гърба на защитата на "лъвовете", той пусна към точката на дузпата към Кинг, който като по чудо не нацели вратата!

8′

Домакински натиск в първите минути, който обаче не води до напрежение пред вратата на Пламен Илиев.

2′

Корнер пред вратата на Пламен Илиев, който успява да боксира топката далеч от вратата си.

1′

23. Фосум 22. Н. Димитров

Норвегия приема България в директен мач за първото място в група 3 на Лига "С" от турнира Лига на нациите. "Лъвовете" на Петър Хубчев са лидери след 3 победи от 3 мача, с пълен актив от 9 точки.

Днешният съперник на "трикольорите" пък е с 6 точки на втората позиция, като единствената му загуба до момента е именно от родните футболисти - с 0:1 преди месец в София.

Любопитно: 59-ата минута е златна за България в турнира Лига на нациите

Три от головете ни паднаха в този период от мачовете

С оглед залога на срещата вражеският огън през медиите бе открит от страна на домакините.

Треньорът Ларс Лагербак изрази съмнение, че селекцията на Хубчев ще бави времето във всяка една възможност, тъй като хиксът е добре дошъл.

Някои от играчите на викингите, както и медиите, пък дори обявиха подобен род номера като патент на българския отбор.

Николай Бодуров: Какво очаквам от мача с Норвегия? Много джаскане!

Бодуров: Какво очаквам от мача с Норвегия? Много джаскане!

"За нас този мач е като финал"

Така или иначе, тази вечер битката ще е от първата до последната минута, или на жаргон казано от Николай Бодуров, вероятно е да гледаме "джаскане".

Май защитникът на ЦСКА има право, предвид любопитната статистика, според която Норвегия е най-грубият отбор в нашата група...

Е, отговорите ще разберем след 21,45 часа, когато е началото на мача на стадион "Улевал" в столицата Осло.

А в ДНК-то на Норвегия е заложено да грубиянства на терена

Днешният ни съперник е №1 в групата по два показателя - извършени нарушения и картони