Националите ни до 19 г. завършиха 1:1 срещата си с Унгария, която се игра на ст. "Белфийлд Парк" в Дъблин пред 100 зрители. Двубоят бе втори мач за възпитаниците на Борис Ангелов от елитния кръг на квалификациите за европейско първенство.

В понеделник България отстъпи с 0:3 от Ейре и крайният изход от днешната среща с унгарците е от огромно значение за класирането ни на финалите.

Треньорът Борис Ангелов предприе две промени в стартовата единайсеторка за днешната среща в сравнение съставът от понеделник. Мястото на Велин Дамянов в защитата зае Павел Виданов. В халфовата линия пък Венци Христов смени Антонио Павлов.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат попадения. За България с няколко пропуска се отчетоха Мариян Огнянов и Лъчезар Балтанов.

След почивката възпитаниците на Борис Ангелов вдигнаха оборотите и в 50-ата минута Балтанов от 15-ина метра от ъгъла на наказателното поле реализира във вратата на Шомоди за 0:1. Халфът на Левски получи топката от Димитър Илиев.

Шест минути след това, след грешка в отбраната ни Немет промуши технично топката зад Николай Михайлов и изравни - 1:1.

До края на срещата не падна ново попадение, а бранителят на България Васил Василев си изкара червен картон за грубо нарушение. В петър "трикольорите" ще решават съдбата си, когато от 21,00 часа ще изиграят последната си среща от Група 1 срещу Германия.

БЪЛГАРИЯ: Николай МИХАЙЛОВ (Левски), Павел ВИДАНОВ (ЦСКА), Васил ВАСИЛЕВ (Миньор Пд), Иван ИВАНОВ (ЦСКА), Цветан ФИЛИПОВ (Нафтекс), Лъчезар БАЛТАНОВ (Левски), Николай ДЮЛГЕРОВ (Славия), Христо ЛЕМПЕРОВ (Дунав), Антонио ПАВЛОВ (Калиакра), Мариян ОГНЯНОВ (Левски), Димитър ИЛИЕВ (Локо Пд)

УНГАРИЯ: Шомоди, Наги, Пинтер, Шипош, Ваднай, Филкор, Ваш, Мешарош, Стибер, Ленче, Немет