Националният отбор на България до 16 години загуби с 8:9 след изпълнение на дузпи от връстниците си от Черна гора в полуфиналите на приятелския турнир "Милян Милянич", който се провежда в Белград.

В редовното време срещата завърши 3:3, а при дузпите играчите на Черна гора се наложиха с 6:5. Загубата изпрати българския тим в малкия финал, където съперник на футболистите на Марчо Дафчев ще бъде отборът на Северна Македония, който загуби с 1:2 от Сърбия.

Срещата с македонците ще се играе на 23 май от 17:00 часа в Стара Пазова, а по същото време в Белград ще бъде и финалът между Сърбия и Черна гора.Двубоят с черногорците започна много лошо за младите българи, които допуснаха изоставане от три гола още до 23-ата минута. Първо Анастас Пемперски си отбеляза автогол в третата минута, а в десетата Йован Дашич покачи на 2:0. Огньен Бакич пък покачи на 3:0 в средата на първата част, но секунди преди почивката Мартин Хайдаров намали на 1:3. Точно час след началото на мача Мартин Смоленски бе точен за 2:3, а изравнителният гол в мача падна в 86-ата минута и отново бе дело на Смоленски.

При дузпите черногорците бяха точни при всичките си шест удара, докато за българския отбор последователно реализираха Мартин Сораков, Марк-Емилио Папазов, Даниел Начев, Димо Кръстев и Мартин Смоленски, преди Валентин Николов да пропусне.

Състав на България в срещата: Радостин Георгиев, Александър Бучков, Калоян Костов, Лазар Боянов, Анастас Пемперски, Димо Кръстев, Мартин Сораков, Мартин Хайдаров (77-Валентин Николов), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (46-Марк-Емилио Папазов), Антон Бакалов (46-Даниел Начев).