Юношеският национален отбор до 17 г. победи с 3:0 тима на Литекс U-17 в учебна игра, която се проведе в Правец. Тримата ни вратари - Даниел Наумов, Илиян Узунов и Димитър Шейтанов записаха по 30 игрови минути в срещата.

През първата част играта беше равностойна, а действието се развиваше основно в средата на терена. Футболистите на Литекс залагаха предимно на центрирания, но националите се защитаваха добре. 25-минути след началния съдийски сигнал възпитаниците на Александър Димитров създадоха най-чистото голово положение. Георги Русев центрира отляво към Тонислав Йорданов, който стреля право във вратаря.

Резултатът беше открит в самото начало на втората част. Димитър Савов изведе отлично Светослав Ковачев, който проби отдясно в наказателното поле и вкара за 1:0.

В 75-та минута националите вече водеха с 2:0. След късо изпълнение на ъглов удар, Светослав Ковачев центрира към далечната греда, където непокритият Кристиян Славов реализира с глава за 2:0. Десетина минути преди края на мача Павел Головодов центрира отляво към Светослав Ковачев, който оформи крайното 3:0. В последните секунди Иван Митрев можеше да върне едно попадение за Литекс, но стреля неточно.

Мачът бе част от подготовката на тима ни за Евро 2015 (6-22 май), на което страната ни ще бъде домакин.

Съставът на България през първото полувреме: Даниел Наумов - Илиян Узунов, Живко Станимиров, Мартин Симеонов, Сердар Юсуфов, Валери Христов - Мариян Димитров, Ивайло Климентов, Илиян Стефанов, Асен Чандъров, Тонислав Йорданов, Георги Русев, Алекс Боримиров

Съставът на България през второто полувреме: Илиян Узунов - Димитър Шейтанов, Кристиян Славов, Петко Христов, Павел Головодов, Димитър Савов, Георги Янев, Ивайло Климентов, Илиян Стефанов, Асен Чандъров, Светослав Ковачев, Валентин Йосков