Младежкият национален отбор на България допусна трето поражение в своята квалификационна група 3 за европейско първенство за младежи до 21 г. Възпитаниците на селекционера Александър Станков загубиха гостуването си на Англия с резултат 0:2, въпреки че през голяма част от срещата бяха равностойни на далеч по-класния състав на домакините.

На стадион "Милтън Кийнс Донс" пред 22 000 зрители, колкото е и капацитетът на съоражението, нашите започнаха добре. Първият точен удар в очертанията на вратата на Михайлов се случи в 15-ата минута, като бе дело на Мат Дарбишър.

Домакините логично имаха повече положения, но в 30-ата минута нашите също създадоха изгодна възможност. След центриране на Любо Божинов топката попадна в Николай Димитров. Играчът на Левски стреля от воле, но изстрелът му премина на сантиметри от гредата.

В 41-ата минута се стигна до откриване на резултата - при контраатака на англичаните Джеймс Милнър центрира отляво в наказателното поле на нашите. Съотборникът на Стилиян Петров в Астън Вила Гейбриъл Агбонлахор засече с глава в близкия долен десен ъгъл на Михайлов и даде преднина на островитяните.

Веднага след попадението пред нашите се откриха две уникални възможности да изравнят, но първо Уитър изчисти от голлинията, след като топката се отби от крака му при центрирането отляво на Валери Домовчийски, а след това самият нападател на Левски не успя да преодолее вратаря на англичаните Джо Харт, излязъл сам срещу него.

Още в началото на втората част Тео Уолкът опита да изненада Михайлов, но вратарят се справи блестящо с английската атака. Българите опитваха да пресират домакините, но след 70-ата минута нашите отпаднаха физически и бяха наказани от далеч по-подготвените си домакини.

Англичаните атакуваха опасно, но второто попадение дойде след подарък от страна на рефера Люк Вутерс от Белгия, който свирна пресилена дузпа в 81-ата минута.

Уолкът напредна в наказателното ни поле и след като видя, че излезлият Николай Михайлов ще улови топката, потърси съприкосновение с тялото на стража ни. Въпреки лошото актьорско изпълнение на младата надежда на Арсенал обаче Вутерс посочи бялата точка, откъдето Милнър оформи крайното 2:0 с мощен удар в долния десен ъгъл.

Съставът на България: Михайлов, Бандаловски, Фиданин, Иван Иванов, Бодуров, Божинов, Петров (85-Балтанов), Гаджев, Димитров, Кики (75-Мирчев), Домовчийски (85-Курдов).