Националният отбор на България по футбол до 21 години направи ново равенство с Естония в квалификациите за Европейското първенство през 2015 година.

Възпитаниците на Павел Панов стигнаха до 2:2 като гост на балтийската страна. Головете за българите отбелязаха две "канарчета" - Александър Колев и Цветелин Чунчуков, докато за Естония се разписаха Вихман и Аниер от дузпа.

Националите ни поведоха в осмата минута с гол на Алекс Колев, но малко след почивката Вихман изравни. В 64-тата минута Гълъбов фаулира Аниер в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана самият Аниер, който не сбърка и изведе домакините напред. Точката за България донесе Цветелин Чунчуков в 79-ата минута. В края на двубоя и домакините останаха в намален състав, след като Леписту бе изгонен. България няма никакви шансове за класиране на Евро 2015. Момчетата на Павел Панов са четвърти с актив от 9 точки, на пет от третия Словения мач преди края на квалификациите. В последния мач младежите ни гостуват на победителя в груапта Дания.