Младежкият национален отбор на България допусна минимална загуба с 0:1 от Унгария в контролна среща, играна на стадион "Халадаш" в Сомбатхей.

Домакините откриха резултата още в първата минута чрез Доминик Кочиш, но възпитаниците на селекционера Александър Димитров така и не успяха да върнат попадението до края на срещата.

Унгарците бяха по-активни през голяма част от двубоя и се отчетоха с няколко пропуска, които не им позволиха да си подпечатат успеха по-рано.

На 27 септември (вторник) от 18:00 ч. за младежите предстои нова приятелски мач - срещу Сърбия на Национална футболна база "Бояна".

Съставът на младите "лъвеове": 12. Дамян Христов (К), 16. Мартин Стойчев, 2. Велислав Боев, 3. Мартин Христов, 5. Димо Кръстев, 20. Кристиян Стоянов, 6. Емил Ценов, 7. Симеон Александров, 10. Станислав Шопов, 9. Борислав Станков, 17. Иван Тасев

Бербатов и екипът му обявиха как може да се стигне до възход на националния отбор

"Дали смяната на един треньор с друг ще реши проблемите?"