Българският национален отбор по футбол стартира по крайно неубедителен начин участието си в световните квалификации.

"Лъвовете" бяха на крачка от това да не победят на собствен терен футболното джудже Люксембург.

Срещата не беше очаквана с особен ентусиазъм от родните фенове, а и предвид лошото време и почивни дни на стадион "Васил Левски" имаше едва 3000 зрители.

Дори и малкото фенове по трибуните обаче едва ли очакваха това, което им поднесоха националите ни.

Люксембург насмалко не си тръгна с точката от столицата ни, след като мачът завърши при резултат 4:3, а резултатът бе равен само 1 минута преди края на мача.

ТОПСПОРТ проследи случилото се на живо за потребителите си, с чата ни на събитията:

НА ЖИВО: България - Люксембург

Рангелов до Попов в атаката

Всичко започна наглед безпроблемно за тима ни, като след края на първото полувреме България водеше с 1:0 и по всичко личеше, че няма как да изпусне победата в мача.

Резултатът беше открит от Димитър Рангелов, който в 16-ата минута на мача разстреля вратаря на съперника с бомбен изстрел от далечна дистанция.

След почивката обаче националите ни бързо трябваше да осъзнават къде се намират, след като само в рамките на няколко минути получиха два бързи гола от опонентите си.

Тюрпел се разписа секунди след като се появи в игра, а минута и половина по-късно - в 62-ата бившият футболист на ЦСКА - Орелиен Жоаким бе точен за 1:2, хвърляйки в истински смут селекционера Петев и състезателите му на терена.

Последвалият късметлийски гол на Марселиньо в 65-ата минута съвсем не успокои никого на "Васил Левски" като България бе напът да запише нова срамна страница в историята си.

Все пак, след точно изпълнен свободен удар 10 минути преди края на мача, Ивелин Попов успокои за известно време състава ни.

В последната минута на мача Бонер вкара за 3:3, а снаряд на Александър Тонев донесе трите точки за тима ни в продължението на двубоя.

Групата, в която попадна тимът ни, е безмилостна. Националите тепърва ще се изправят срещу Франция, Швеция, Холандия и Беларус.

Предвид факта, че едва успяхме да се справим с абсолютния, тотален аутсайдер в групата ни, е по-скоро трудно да си представим как бихме изглеждали в сблъсък с голяма футболна сила...