България победи Шотландия с 2:0 в решителна евроквалификация при 17-годишните на стадион "Лазур" в Бургас. Бургазлията Димитър Костадинов откри за "лъвчетата" в 24-ата минута със страхотно изпълнен фаул.

В средата на второто полувреме Иван Тилев - също от свободен удар, виртуозно порази целта за втори път - 2:0. В другия мач от групата станахме свидетели на изненада - Италия и Македония направиха 0:0. Това отваря шанс за "трикольорите" след триумфа срещу островитяните. Победа срещу Македония в понеделник (от 17:00, отново на "Лазур") със сигурност ще прати тима на Викторио Павлов на Елитен кръг идната пролет.

Добри шансове остават и при реми. Националите направиха много силен мач, особено през първото полувреме. "Лъвчетата" демонстрираха бърз, агресивен футбол и борбеност, като спокойно можеха да водят с 2:0 още до почивката. През втората част демонстриращият отлична физика (очаквано) тим на Шотландия натисна. И когато българите почнаха да изпитват трудности, падна вторият гол. Натежаха добре изпълненият тактически план и колективните действия.