Българският национален отбор по футбол записа загуба в контролен мач срещу Ирландия, игран в Дъблин.

Приятелският сблъсък приключи при резултат 3:1.

Точен за българския отбор бе Ивелин Попов, разписал се от дузпа. Малко по-рано Браун бе открил резултата в полза на съперника. В последните минути на мача първо Лонг, а след това и Колинс бяха точни за опонента.

Селекционерът Красимир Балъков експериментира със своя състав, който преди няколко дни падна тежко от Англия с 0:4 в европейска квалификация.

На "Авива Стейдиъм" Бала бе даден шанс за изява на всички налични играчи, които евентуално ще трябва да помогнат на "трикольорите" за евентуалните баражи от Лигата на нациите през пролетта.

Снимка 442183

Източник: Twitter

Даниел Младенов, Божидар Краев, Христо Иванов и още шестима други състезатели се появиха на терена от първата минута, за разлика от предишния двубой на тима ни.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ирландия - България, на живо

Ирландия - България 3:1, гол на Колинс!

Срещата продължава!

През първото полувреме домакините настояваха да владеят максимално дълго топката. За щастие на гостите, това не водеше задължително до сериозни опасности пред българската врата.

Иванов се отчете с няколко много солидни намеси под рамката, но те се дължаха предимно на грешки и прекалено продължително задържаната топката пред наказателното поле на "лъвовете".

България получи няколко добри възможности, като изпълни редица ъглови удари в полето на съперника. Пашов стреля с глава, а след това и Димитров надскочи всички в пеналта и отправи удар, но и в двата случая до откриващо попадение не се стигна.

Набезите на ирландците бяха многобройни, но завършваха с центриране, което обикновено беше придружено или от намеса на български бранител, или пък от неточен шут на футболист в зелен спортен екип.

Снимка 442178

Статичните положения определено бяха добра възможност и за двете единайсеторки за изява, но след тях така и не се стигаше до нищо сериозно.

В самия край на полувремето Иванов спаси опасен изстрел към вратата си, като впечатли със своята солидна намеса.

България започна с цели 9 различни футболисти, в сравнение с тези, които играха в квалификацията с Англия. Ирландия излезе с 10 промени, в сравнение със състава си в последната си официална среща.

Младите таланти и в двата тима показаха желание, но не стигнаха до откриване на резултата през първата част от двубоя.

Снимка 442172

Резултатът беше открит след 56 минути игра, когато контраатака на домакините завърши с изстрел към Иванов. На първо време той изби удара, но при добавката на Браун нямаше шанс.

В 66-ата минута Горанов проби отляво по атаката на България, подаде към Краев, който бе съборен в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а от нея влезлият като резерва Ивелин Попов разстреля стража на съперника за 1:1.

2:1 направи Кевин Лонг, с гол след скоростна контраатака на съперника на "лъвовете", а нова бърза акция на Ирландия завърши с попадение на дебютанта Колинс, отклонил топката в мрежата на българския тим в 86-ата минута.

Снимка 442184

Така Красимир Балъков получи добра възможност да изпробва различен вариант на състава ни, на който ще разчитаме до края на настоящия квалификационен цикъл за Евро 2020.

За съжаление обаче, резултатът отново не е добър за нашия отбор, както се случи в последните няколко двубоя на "лъвовете".

България загуби с 0:4 от Англия в европейска квалификация