След срамното представяне на България в европейската квалификация с Хърватия феновете на родния футбол имат повод за оптимизъм. ношеският национален отбор на България до 19 години постигна престижна победа с 2:0 срещу тима на Турция в приятелска среща, която се игра в местния курорт Анталия.

Това беше последната контрола преди европейската квалификация през ноември в Кипър и донесе най-хубавия подарък за навършилия пълнолетие капитан Александър Георгиев.

Рожденикът центрира от фаул в 9-та минута и Тонислав Йорданов се оказа най-съобразителен, като преодоля вратаря на домакините за 0:1. В 25-та минута Денислав Александров се пребори за топката с двама противникови защитници, напредна, преодоля хладнокръвно вратаря и оформи крайния резултат - 0:2.

Следващият подготвителен лагер на тима ще бъде в началото на ноември преди първия квалификационен кръг с отборите на Кипър, Полша и Люксембург.

Съставът на България U19: Михаил Михайлов (Димитър Митов), Стойчо Атанасов, Георги Купенов, Венцислав Керчев, Антонио Георгиев, Денислав Александров (Ангел Лясков), Александър Георгиев, Тонислав Йорданов (Томас Цвятков), Божидар Краев (Валери Христов), Галин Минков (Стефан Иванов) и Стефан Аличков (Ангел Максимов).