България стигна до равенство срещу Кипър 1:1 в предпоследния си мач от Лигата на нациите, а по този начин "лъвовете" съхраниха шансовете си за спечелване на групата, след като Норвегия не успя да победи Словения като гост.

Георги Петков пък започна като титуляр на вратата и по този начин постави рекорд - със своите 42 години се превърна в най-възрастния вратар, играл официален мач за национален отбор в Европа.

Кипър - България 1:1, "лъвовете" изравниха!

Двубоят от Лигата на нациите е тази вечер от 21:45 часа

Първите минути бяха предпазливи и за двата отбора, като топката се разиграваше предимно в средата на терена. Постепенно българите овладяха инициативата и пренесоха събитията в половината на съперника, но в същото време допускаха някои пробойни в отбрана.

Това се оказа фатално в 27-ата минута, когато Захариу бе изведен с дълъг пас зад защитата на "лъвовете" и останал сам срещу Петков, нямаше проблем да вкара - 1:0!

След попадението селекцията на Петър Хубчев установи силен натиск, а в рамките на минута Краев и Ивелин Попов бяха близо до изравняване, но и в двата случая вратарят на кипърците спаси.

Снимка 389980

Така при резултат 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивка, а втората част отново започна като първата - с натиск на "лъвовете".

Той обаче не даваше резултат, както и достатъчно голови опасности пред вратата на съперника.

Стигна се до 62-ата минута, когато Ивелин Попов бе повален в наказателното поле, но съдията не посмя да отсъди дузпа, а такава се видя, че има!

Последваха още две ситуации за дузпа за българите, но реферът отново остана безмълвен...

Снимка 389970

Кулминацията дойде в последните минути на мача!

В 83-ата минута Неделев намери Бодуров при центриране от корнер, който с удар с глава на метри от вратата не успя да преодолее стража на домакините.

"Лъвовете" обаче заслужено изравниха секунди преди да изтече 90-ата минута, след като получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Николай Димитров - 1:1!

Снимка 389969

В добавеното време Божиков стреля с глава при центриране от корнер, а топката бе избита буквално от голлинията и в крайна сметка срещата завърши при хикс.

Така всички ще се реши в понеделник, когато България приема Словения, а Норвегия гостува на Кипър.