България загуби с 0:1 от Парагвай в контролен мач. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски", който остана почти празен. Единственият гол в мача вкара звездата на "гуараните" Мигел Алмирон в 60-ата минута.

Дебютът на Георги Дерменджиев начело на "трикольорите" няма с какво да се запомни, освен че това бе 12-и мач без победа на българите. Родните национали почти не затрудниха вратаря на южноамериканците и закономерно записаха поредно поражение.

България - Парагвай, на живо

България - Парагвай 0:1, гол на Алмирон

Вече в 11 поредни мача "трикольорите" не познават вкуса на победата

Двубоят започна с натиск на "гуараните". Алмирон опита удар още във 2-ата минута, който бе неточен. В 16-ата минута удар на Вийясанти не затрудни Георгиев.

"Лъвовете" организираха отлична контраатака в 23-ата минута. Неделев получи топката в половината на гостите и подаде на Вандерсон. Крилото пусна извеждащ пас за Ивелин Попов, но вратарят на Парагвай излезе предвидливо и изпревари Попето.

Снимка 452873

В 28-ата минута Георгиев спаси опасен удар от пряк свободен удар на Ромеро. Главният съдия обаче даде непряк свободен удар заради неправомерни действия на играчи на южноамериканците в стената.

В 35-ата минута вратарят на българите отново се намеси добре. Лескано отклони с глава топката за Ромеро. Нападателят се възползва от неразбирателство между Чорбаджийски и Терзиев и остана сам срещу Георгиев. Стражът обаче се справи.

Снимка 452878

Четири минути по-късно Алмирон изведе Вийясанти зад гърба на Чорбаджийски, но ударът от малък ъгъл на седмицата бе избит.

На полувремето в игра за България влязоха Краев и Десподов, а заменени бяха Неделев и Марселиньо. Втората част започна с два удара с глава на Густаво Гомес след центрирания от корнери, които не доведоха до опасности пред вратата на "трикольорите".

Снимка 452875

В 50-ата минута Ромеро проби през центъра и стреля в левия ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

След час игра "гуараните" поведоха в резултата. Мигел Алмирон получи топката пред наказателното поле, пое кълбото и с прецизен удар в левия ъгъл не остави шансове на Георгиев.

Снимка 452874

В 62-ата минута България можеше да стигне до изравнителен гол. Краев продължи топката към Вандерсон отляво. Той центрира в наказателното поле, където Ивелин Попов от удобна позиция не успя да намери очертанията на вратата.

Последваха нови две добри възможности за Парагвай, но Георги Георгиев се справи с удари на Риверос и Алмирон.

Снимка 452865

В 78-ата минута Десподов от въздиуха стреля покрай вратата. В края на мача Кирил с отличен пас намери в наказателното поле Краев, но нападателят не успя да нанесе голов удар.