България загуби от Босна и Херцеговина първата си контрола за 2018 година, след като селекцията на Петър Хубчев отстъпи с 0:1 на своя съперник. Поражението не е кой знае колко изненадващо, имайки предвид, че босненците разполагат с по-класни футболисти, които са ключови фигури в отбори като Ювентус, Рома, Арсенал и т.н.

Домакин на проверката за първи път в историята на националния отбор беше стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Уви, пропагандата от последните дни и информациите, че едва ли не съоръжението ще се пука по шевовете, не кореспондираше с истината, която се оказа съвсем друга - "трикольорите" играха пред обидно малко публика, тъй като стадионът остана до голяма степен празен...

"Трикольорите" обаче започнаха срещата по-нахакано срещу намиращия се в период на преход отбор на босненците, в който все пак личаха имената на Един Джеко, Миралем Пянич и Сеад Колашинац, започнали като титуляри в Разград.

България - Босна и Херцеговина 0:1, гостите поведоха

"Лудогорец Арена" за първи път приема мач на националите

Спас Делев имаше първата възможност, след като опита удар по диагонал отляво в наказателното поле, но вратарят на гостите спаси без проблем. Последва центриране от корнер, при което Ивайло Чочев игра с глава, но топката кацна на мрежата отгоре.

От нищото босненците откриха при първата си атака!

При центриране отляво пред вратарското поле Кенан Кодро успя да изпревари Бодуров и Божиков, пращайки топката във вратата - 1:0 за Босна!

Последваха силни минути на "трикольорите", които малко след като допуснаха гол, получиха възможност да изравнят. Спас Делев намери отлично Георги Миланов около точката на дузпата, но ударът на футболиста на ЦСКА (Москва) рикошира в защитник на гостите и излезе в корнер.

Снимка 347015

Мишо Александров също опита на два пъти да порази целта, но ударите му бяха спасени, в един от случаите такъв извън наказателното поле.

И макар че босненците бяха приели играта до голяма степен в собствената си половина, те бяха отборът, който пропусна да реализира чисто положение.

При чудесна атака с по едно докосване голмайсторът Кодро беше намерен пред вратарското поле, но ударът му мина до гредата.

След почивката и двамата селекционери направиха по няколко промени, а темпото на игра видимо спадна. Този факт обуславя и липсата на достатъчно голови възможности през вторите 45 минути.

Кирил Десподов все пак имаше възможност да изравни, но секунди след като се появи от резервната скамейка, стреля слабо от добра позиция в наказателното поле.

В заключителните минути резервата Мартин Райнов беше изгонен, след като си изкара два жълти картона, и така босненците се поздравиха с първи успех под ръководството на Роберт Просинечки.