България U19 загуби с 0:1 от Англия U19 последния си мач от първия кръг на квалификациите за Евро 2018. Единственото попадение на "Трейс Арена" в Стара Загора реализира Джейдън Санчо в 11-ата минута.

Така "трите лъва" спечелиха група "8", след като събраха 9 точки. "Лъвчетата" останаха на второ място с 6 пункта, но въпреки поражението днес се класират за следващата фаза на квалификациите. Възпитаниците на Ангел Стойков постигнаха победиха над Исландия и Фарьорски острови в предишните си две срещи.

Снимка 323556

Срещата започна много добре за играчите на Ангел Стойков, който можеше да открият резултата още в 3-ата минута. Иван Тилев стреля от пряк свободен удар, но нацели напречната греда. В 11-ата минита Англия поведе. Стърлинг надбяга защитник и центрира отдясно за Джейдън Санчо, а нападателят на Борусия (Дортмунд) с глава реализира за 0:1.

"Лъвчетата" опитаха веднага да върнат гол, но удар на Кръстев попадна в ръцете на Балкомб. В 25-ата минута Томбак осъществи хубав пробив и центрира в наказателното поле на Англия, но там нямаше български футболист, който да засече топката във вратата.

България U19 тръгна с 3 точки по пътя към Евро 2018!

"Лъвовете" на Ангел Стойков биха Исландия с 2:1

В 32-ата минута Шейтанов спаси вратата си от втори гол. Вратарят отразу хубав удар на Маунт. Минути преди края на първото полувреме гредата попречи на англичаните да удвоят аванса си. Ембълтън от 4-5 метра нацели страничния стълб.

Втората част започна с натиск на отбора на Ангел Стойков. Резервата Тони Иванов и Кръстев бяха близо до гол, но ударите им бяха блокирани.

Юношите продължиха наказателната си акция, вече са в следващата фаза на Евро 2018!
Обновена

Втори успех за тима ни

В 57-ата минута българите поискаха дузпа за задържане на Тони Иванов в наказателното поле, но реферът остана безмълвен. В 63-ата минута Санчо изведе Таймън, който шутира фронтално от границата на наказателното поле, но над напречната греда. Малко след това резервата Брирътън се озова очи в очи с Шейтанов, но стреля в аут.

Снимка 323553

В 77-ата минута отново Иван Тилев изпълни безупречно пряк свободен удар, но малко не му достигна да намери далечния ъгъл на вратата на гостите. В заключителните минути на мача България се хвърли в атака, но удар с глава на Калоян Кръстев мина над вратата.

БЪЛГАРИЯ (U19) - АНГЛИЯ (U19) 0:1

0:1 Джейдън Санчо 11

Стартови състави:

България (4-3-3): 1. Шейтанов, 2. Христов, 3. Томбак, 5. Бастунов, 10. Тилев, 11. Кабов (46-Тони Иванов), 14. Янков (46- Илия Груев), 16. Турицов (74-Кирил Николов), 17. Костадинов, 19. С. Иванов, 9. Кръстев

Ст. треньор: Ангел Стойков

Англия (4-2-3-1): 13. Балкомб, 2. Джеймс, 6. Чалоба, 9. Нкетиа (58-Брирътън), 10. Ембълтън (58-Уилък), 11. Санчо, 12. Стърлинг, 14. Маунт, 18. Таймън, 19. Таверниър (70-Адениран), 20. Фийни

Ст. треньор: Пол Симпсън