Юношеският национален отбор до 19 отстъпи с 1:2 на Турция в последния си мач от Група 1 на първите квалификации за Евро 2020. Въпреки поражението нашият тим се класира за елитния кръг на квалификациите, след като записа две победи в първите си два мача.

Турция, който бе домакин на срещите зае първо място. България е на втора позиция, като и двата тима ще играят в следващата фаза.

Срещата започна отлично за българския тим и нашите момчета поведоха още във втората минута. Автор на попадението бе Филип Кръстев.

В 10-ата минута домакините изравниха. Атакан Гюндюз вкара дузпа за 1:1. Наказателният удар бе отсъден на нарушение на Александър Ганчев срещу Таха Тунч. В 28-ата минута Турция направи пълен обрат след гол на Вейсел Юнал.

България U19 победи Армения в квалификация за Евро 2020 и се класира за следващия кръг