Юношеският национален отбор на България до 19 г. взе реванш от връстниците си от Словения за поражението с 1:3 преди два дни и днес  спечели втората контролна среща между двата тима с 1:0. Победния гол в Национална футболна база "Бояна" отбеляза резервата Валентин Петров в самия край на двубоя, който бе излъчен пряко в YouTube канала на Българския футболен съюз.

България U17 врътна зрелищно равенство със Словакия U17 в контрола

Двубоят протече равностойно, като през втората част и двата отбора имаха шансове да се поздравят с победата

Селекционерът Ангел Стойков заложи на почти изцяло нов титулярен състав в сравнение с предишния мач, а през първата част двата тима заложиха на предпазливи действия и опасности пред двамата вратари почти липсваха. След почивката нашият тим увеличи оборотите и достигна до няколко ситуации пред словенската врата. Логичното се случи в 89-тата минута, когато Борис Димитров се откъсна сам срещу вратаря Дермастия, но бе фаулиран от капитана на гостите Каменшек Пахич, който получи директен червен картон. От отсъдения фаул пред границата на наказателното поле Валентин Петров порази вратата на Словения и донесе драматичната победа на "лъвчетата".

Съставът на България: 1. Давид Борисов, 14. Николай Желязков, 3. Теодор Иванов (30 - 2. Росен Божинов), 6. Мартин Георгиев, 16. Тодор Павлов, 21. Чунг Нгуен До (55 - 8. Димитър Иванов), 15. Мирослав Маринов (69 - 11. Георги Атанасов), 20. Асен Митков, 22. Антоан Стоянов, 17. Йоан Йорданов (55 - 10. Борис Димитров), 19. Борислав Рупанов (83 - 5. Валентин Петров).

Селекционер: Ангел Стойков.