Националният ни отбор до 18 години записа категорична победа над Грузия U18 S 2:0 във втората контрола между двата тима, съобщават от БФС на сайта си. В първата проверката не беше излъчен победител - 1:1.

Спарингът се игра на базата в Бояна.

България U18 и Грузия U18 завършиха наравно 1:1

Първата контрола между България U18 и Грузия U18 завърши без победител

Проверката се игра на базата в Бояна

В 20-та минута Преслав Боруков се озова на стрелкова позиция, след като се пребори с двама бранители и опита да прехвърли стража, но не намери очертанията на вратата.

В 36-та минута капитанът на гостите Дартсмелия пробва да реализира от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Националите откриха резултата в 57-та минута чрез Валентин Антов, който не остави шанс на вратаря на Грузия с мощен шут извън наказателното поле.

В 67-та минута Доменик Янков отправи коварен удар по диагонала от разстояние, но топката мина встрани от вратата.

Възпитаниците на Ангел Стойков удвоиха преднината си в 81-та минута след отлична триходова комбинация. Слави Косов изведе отдясно Боруков, който преодоля противник и намери Тренчев, а той прати топката в мрежата с удар от малкото наказателно поле.

В добавеното време на срещата националите можеха да реализират и трето попадение, но вратарят Булискерия отрази изстрел на Боруков.

Валентин Антов с повиквателна за националния отбор

"Червен" талант с повиквателна за националния отбор

Младокът ще се присъедини малко по-късно към подготовката на ЦСКА

България U18: 1.Петър Иванов, 15. Димитър Митев, 17. Слави Косов, 16. Никола Борисов (46-Тихомир Димитров), 2. Виктор Попов, 4. Мартин Дичев, (46-Иван Тренчев), 6. Валентин Антов, 8. Емануил Личев, 10. Доменик Янков (84-Методи Стефанов), 18. Филип Ангелов (90-Иво Димитров), 9. Преслав Боруков - к.

Селекционер: Ангел Стойков

Грузия U18: Булискерия, Капанадзе, Басария, Джинджолава, Габиташвили, Дартсмелия - к., Иваниадзе, Пацация, Гулиашвили, Бабунадзе, Кваратшелия

Селекционер: Георге Микадзе