Юношеският национален отбор на България до 17 години постигна втори успех в рамките на три дни над връстниците си от Азербайджан в контролна среща, играна на основния терен в Национална футболна база "Бояна". За разлика от първия двубой (4:0), днес българският тим стигна доста по-трудно до успеха с 2:1, въпреки че отново имаше категорично преимущество над съперника.

През първата част България контролираше събитията на терена и след няколко пропуска пред вратата на Мамадзада успя да открие в 34-тата минута чрез Мартин Ситев, който бе точен от дузпа. Тимът на селекционера Йордан Петков продължи да доминира и можеше да вкара втори гол, но при една от малкото си опасни атаки гостите изненадващо изравниха в 65-тата минута след попадение на Елтон Михайлов. До края "лъвчетата" установиха тотален натиск и пропуснаха няколко 100-процентови ситуации. Все пак в самия край логиката възтържествува - след изпълнение на ъглов удар и отбита топка от азербайджанската отбрана, кълбото попадна у Валентин Доцев, който при добавката намери мрежата за 2:1.

България U17 се готви за участие в първия кръг на квалификациите за европейско първенство, в който съперници на тима ще бъдат Турция, Швейцария и Сан Марино. Четиристранният турнир, на който България е домакин, ще се проведе между 13 и 19 октомври.

Съставът на България: 12. Даниел Стефанов (46 - 23. Христиан Божков), 5. Симеон Шишков (46 - 14. Александър Маринов), 7. Константин Димитров (46 - 20. Александър Кожухаров), 3. Християн Атанасов, 13. Мартин Ситев, 11. Кирил Георгиев (81 - 22. Александър Сомов), 19. Кубрат Йонашчъ, 21. Ивелин Георгиев (90 - 4. Йордан Тосков), 8. Слави Зарков (46 - 10. Валентин Доцев), 9. Кристиян Балов (46 - 16. Даниел Коков), 18. Борис Кехайов