Юношеският национален отбор на България до 16 години победи връстниците си от Република Северна Македония с 2:0 в мача за 3-ото място на турнира Милян Милянич, който се провежда в Стара Пазова. Попаденията за България вкараха Стивън Жерард и капитанът Михаил Полендаков от дузпа.

Българският отбор отстъпи на полуфинала на Черна гора с 1:2, като днес сценарият на играта отново беше идентичен - по-слаба първа част и доминираща втора. По-късно днес Сърбия и черногорците ще определят и носителя на трофея. А за България това е втора поредна победа над Република Северна Македония в рамките на два месеца след 1:0 на турнира в Албена през април.

Преди почивката българският отбор владееше повече топката, изпълни няколко ъглови удара. Пробиви от двете крила и мелета пред вратата на Република Северна Македония не донесоха някакво по-сериозно напрежение. Съперниците от бившата югославска република не отправиха нито един удар по посока вратата на Атанас Кехайов за първата част.

В 68-ата минута авторът на гола от първата среща Тарек Жензарли удари горната греда. Българите отнеха топката при изнасяне на противника, Стивън Жерард я подаде на Жензарли и пловдивчанинът с мощен удар изненада вратаря Павел Трайковски. За негов късмет обаче той я пипна леко и тя излезе в ъглов удар. В 73-ата минута Жензарли намери включилия се от ляво защитник Давид Димитров, който обаче стреля по диагонала високо в аут.

Осезаемото превъзходство на българския отбор в тези минути даде своя резултат 11 минути преди края. Марсел Бибишков проби от дясно и от малък ъгъл стреля, а вратарят на противника Павел Трайковски отби. Стивън Жерард обаче беше най-съобразителен и без да се бави прати топката под гредата, за да даде преднина на България.

В 86-ата минута България получи право да изпълни дузпа заради нарушение срещу Максимилиан Симеонов, извършено от Лука Атанасовски. Симеонов излизаше сам срещу вратаря след подаване на Стивън Жерард и беше съборен. Капитанът на България Михаил Полендаков не остави шанс на вратаря на северномакедонците и вкара за 2:0. Съперникът от Република Северна Македония отправи първия си удар към българската врата в 93-ата минута. Фуркан Хирда стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Кехайов изби в ъглов удар.

Състав на България: Атанас Кехайов, Крис Иванов, Стоян Добрев (90 - Павел Златанов), Валери Владимиров, Давид Димитров, Михаил Полендаков, Тарек Жензарли (80 - Миксимилиан Симеонов), Васил Каймаканов (74 - Виктор Илиев), Стивън Жерард (90 - Наско Янев), Кристиян Ирмиев (74 - Кристиян Горянов), Марсел Бибишков

жълти картони: Марсел Бибишков, Крис Иванов (България)