Юношеският национален отбор на България до 16 г. пропусна да победи Сърбия (1:1) във втората проверка между двата тима, играна на Национална футболна база "Бояна". Младите "лъвчета" бяха по-добрият отбор на терена и водеха в резултата почти до края на срещата, но грешка в защитата им коства крайната победа.

Тимът на селекционера Георги Георгиев бе по-активният тим през първата част. Крилото Венцислав Иванов пропусна най-чистото положение за нашите до почивката след пробив от ляво, а малко след него Константин Димитров също имаше изгодна възможност.

Все пак България материализира надмощието си в 55-тата минута, когато Адриан Райчев стреля от ляво, сръбският вратар изби в краката на Илиян Димитров, който вкара на празна врата за 1:0. В 86-тата минута обаче центриране от дясно намери непокрит Михайло Цветкович, който с глава оформи крайното 1:1.