България загуби с 0:3 (0:2) от Германия в мач от втория кръг на група "А" на Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години.

Така тимът на Михаил Мадански допусна второ поредно поражение след 0:1 на старта срещу Унгария и загуби шансове да продължи във фазата на елиминациите.  Възпитаниците на Хорст Хрубеш имаха подчертано игрово и териториално превъзходство и заслужено стигнаха до убедителния успех.

В същото време българите не успяха да отправят нито един точен удар през целия мач.

Бундестимът поведе в 16-ата минута, след като Ларс Бендер навлезе в дясно в наказателното поле и намери с пас по тревата Денис Дийкмайер, който от 7-8 метра преодоля Иван Караджов. Секунди преди попадението Цветомир Панов получи контузия и остана да лежи на терена, след като блокира с крак мощен удар на
играч на съперника. Германците обаче неспортсменски не спряха играта и се стигна до гола.

Пет минути по-късно Панов беше заменен принудително от Михаил Александров. Германците продължиха да доминират на терена и две минути преди почивката стигнаха до втори гол. Савио Нсереко нахлу в ляво в наказателното поле и с нисък удар по диагонала от малък ъгъл прокара топката под крака на Караджов за 2:0.

След почивката Бундестимът продължи да контролира играта и не след дълго стигна до трети гол. В 56-ата минута след центриране от корнер от дясно българската защита не се ориентира добре и Ларс Бендер с удар от 12-13 метра направи резултата класически.

Така Германия и Унгария, които са с по две победи след първите си два мача, продължават напред, а България и европейския първенец Испания отпадат от борбата за медалите. Последната среща в групата срещу иберийците обаче е
изключително важна, защото при успех възпитаниците на Михаил Мадански ще спечелят виза за световното първенство догодина.

Среща от втория кръг на група "А" на Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години:
България - Германия - 0:3 (0:2)
голмайстори: 0:1 Денис Дийкмайер 16, 0:2 Савио Нсереко 43, 0:3 Ларс Бендер 56
главен съдия: Свейн Одвар Моен (Норвегия)