Отборът на България от световното първенство в САЩ през 1994 година загуби с 2:3 от Италия в мач, който бе повторение на полуфинала от Мондиала преди 12 години, когато нашите загубиха с 1:2, съобщи Агенция "Фокус".

В градчето Мирандола край Болоня "Скуадра адзура" поведе с 2:0 след голове на Рицители и Де Агостини. След това нашите изравниха чрез попадения на Красимир Безински и Петър Михтарски. Италия стигна до победата с 3:2 с попадение отново на Де Агостини малко преди края на мача.

Националният селекционер Христо Стоичков започна като титуляр, но на почивката бе сменен заради разтежение. Мачът се игра в 2 полувремена по 35 минути.

Групата на нашите се прибира в София утре.

СЪСТАВЪТ НА БЪЛГАРИЯ: Пламен Николов, Илиян Киряков, Трифон Иванов (52 - Тишански), Николай Илиев (36-Гошо Гинчев), Красимир Безински, Златко Янков, Ивайло Йорданов, Емил Костадинов, Христо Стоичков (36-Емил Спасов), Петър Александров, Петър Михтарски.