Наполи започна новия сезон в Серия "А" с победа. Възпитаниците на Дженаро Гатузо надвиха с 2:0 като гости Парма. Попаденията бяха дело на Дрис Мертенс (63) и Лоренцо Инсинье (77).

Дебют за "партенопеите" направи нападателят Виктор Осимен, който се появи в игра през второто полувреме и определено създаде куп неприятности на отбраната на "пармалатите".

Снимка 496980

В 63-ата минута Ди Лоренцо центрира в наказателното поле. Защитник на "дуковете" изпревари резервата Осимен и изчисти топката. Кълбото обаче попадна в краката на Мертенс, който с плътен удар се разписа за 0:1.

В 77-ата минута "партенопеите" нанесоха своя втори удар. Ървинг Лозано отне топката отдясно и напредна. Мексиканецът опита удар, който вратарят Сепе изби. Там обаче бе Лоренцо Инсинье, който от няколко метра вкара втори гол.