Наполи продължава да затъва в Калчото. Макар и наскоро да осъществиха треньорска смяна, "партенопеите" инкасираха своето осмо поражение от началото на сезона. Тази вечер селекцията на Дженаро Гатузо бе тотално надиграна и отстъпи при домакинството си на Фиорентина с 0:2. Гостите от своя страна са коренно преобразени под ръководството на Джузепе Якини и грабнаха трите точки след красиви попадения на Федерико Киеза и Душан Влахович.

Срещата на "Сан Паоло" започна с активна игра от страна и на двата тима. Реално първото голово положение беше за домакините. В 12-ата минута Арек Милик получи дълго подаване на далечната греда, но полякът така засече топката, че я превърна в неосъществена симбиоза между пас и опит за удар.

Лацио разгроми Сампдория с 5:1 след хеттрик на Чиро Имобиле

Столичани вкараха 3 гола за 20 минути

В 20-ата реферът на мача Паскуа се добра до мъдростта на системата ВАР, след като Алан игра с ръка в собственото си наказателно поле. Арбитърът обаче правилно отсъди, че бразилецът не е действал с умисъл и така двубоят си продължи без отсъждането на дузпа.

Фиорентина заслужено стигна до първия гол в мача с идването на 26-ата минута. "Виолетовите" осъществиха перфектна триходова комбинация. Кастровили центрира за Бенаси, който с едно докосване продължи за Киеза. Федерико бързо обработи коженото кълбо и с удар, с върха на своята обувка, я прати в незащитения от Оспина ъгъл.

Снимка 462228

Източник: EPA/БГНЕС

До паузата тосканци демонстрираха много високо качество на игра, докато публиката на Наполи изпрати с псувни своите любимци.

Това сякаш ги стимулира да се представят една идея по-активно след паузата. В 52-ата минута Лоренцо Инсине стреля много майсторски от средна дистанция, но топката се отклони в дясната греда и излезе в аут.

В Италия се подиграват с Гатузо, дадоха му "Златен тапир"

Сдоби се със статуетката заради лошия си старт начело на Наполи

Всичко на "Сан Паоло" приключи в 75-ата, когато Фиорентина стигна до втория си гол в мача. Лирола пусна страхотен пас за резервата Влахович. Сърбинът демонстрира за пореден път, че е играч бележещ красиви голове, след като с много техничен шут заби и последния пирон в ковчега на "партенопеите".

В следващия кръг на неаполитанците няма да им бъде лесно, тъй като приемат у дома Ювентус. Фиорентина пък приема у дома намиращия се в зоната на изпадащите Дженоа.

НАПОЛИ - ФИОРЕНТИНА 0:2

0:1 Киеза (26"), 0:2 Влахович (74")