Наполи разби Фиорентина с 6:0 у дома и излезе на трето място във временното класиране на Серия "А". . Лоренцо Инсиние (5'), Диего Деме (36'), Ървинг Лозано (38') и Пьотър Жиелински (45') отбелязаха четири безответни гола до почивката. През втората част бяха точни Инсиние (72'-дузпа) и Матео Политано (89').

През първата част южняците буквално съсипаха своя отбор на контраатака и вкараха четири безответни гола с четири удава във вратата.

Още при първата си опасна атака "партенопеите" откриха резултата. Лозано проби отдясно, а след това Петаня намери Лоренцо Инсиние, който стреля по земя в левия ъгъл за 1:0. С

Наполи удвои в 36-ата минута. Тогава Петаня намери Диего Деме, който вкара за 2:0. Две минути по-късно Инсиние с прекрасен пас намери Лозано на далечната греда и мексиканецът вкара за 3:0.

В самия край на първата част Пьотр Жиелински сложи окончателно точка на спора след прецизен удар от границата на наказателното поле.

През втората част мачът се доиграваше.  В 70-ата минута Драговски изби хубав удар на Инсиние, но след това отбраната на Фиорентина не се справи и Кастровили препъна Бакайоко. Инсиние реализира дузпата за 5:0.

Матео Политано оформи крайното 6:0 в края на срещата.