Наполи направи нова сериозна крачка към класиране за груповата фаза в Шампионската лига. "Партенопеите" надвиха с 2:0 като гости Фиорентина в мач от 37-ия кръг на Серия "А". Головете за победителите бяха дело на Лоренцо Инсинье (56) и Пьотр Желински (67).

С успеха южняците събраха 76 точки и излязоха на трето място във временното класиране. "Виолетовите" са 13-и с 39 точки.

През първото полувреме гостите трудно създаваха положения пред вратата на Виола. В 34-ата минута Инсинье тресна гредата от пряк свободен удар.

Втората част започна по-силно за Наполи. В 56-ата минута тимът получи дузпа. Първоначално реферът не видя нарушението на Миленкович срещу Рахмани в наказателното поле, но след намесата на ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана Инсинье, чийто удар бе спасен, но при добавката капитанът не сбърка 0:1.

Осем минути след това отново гредата спаси Фиорентина след удар на Инсинье. В 67-ата минута капитанът намери Желински, който отправи удар. Топката рикошира във Венути и направи Терачино безпомощен за крайното 0:2.