Наполи скъси изоставането на от Ювентус в Серия "А", след като победи Удинезе с 3:0 като гост в мач от 9-ия кръг на първенството . Точни за неаполитанци бяха Фабиан Руис (14), Дрис Мертенс (82-дузпа) и Марко Рог (85).

Тимът на Карло Анчелоти събра 21 точки и заема второ място във временното класиране, докато Удинезе е 15-и с 8 пункта.

Двубоят започна нервно и с много единоборства. Постепенно Наполи взе инициативата и стигна до гол в 14-ата минута. Фабиан Руис се пребори с двама защитници на Удинезе и с хубав удар от границата на наказателното поле вкара за 0:1.

В следващите минути гостите продължиха да са по-активни, но Милик, Зиелински и Кайехон пропуснаха.

Снимка 384789

Източник: twitter

В 37-ата минута играта беше прекъсната след нарушение на Милик срещу Родриго де Паул. Реферът поиска ВАР, но повторението не показа някаква специална умисъл в действията на поляка и той се размина само с жълт картон.

В 82-ата минута Наполи стигна до втори гол, дело на Дрис Мертенс от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Опоку в наказателното поле при удар на Кайехон.

В 85-ата минута Марко Рог вкара втори гол. Хърватският халф напредна с топката и комбинира с Милик, а след това нанесе неспасяем удар в близкия ъгъл, с което оформи и крайния резултат.