Отборът на Наполи записа много важна победа с минималното 1:0 над Дженоа в тазвечершния мач от 29-ия кръг в Серия "А".

Като титуляр започна българският футболист Андрей Гълъбинов, който остана на терена до края на срещата.

По-добрите шансове през първата част на мача бяха на страната на неаполитанците. Още в 15-ата минута Дрис Мертенс можеше да открие резултата, но ударът му не бе достатъчно прецизен и топката премина встрани от вратата. Дженоа също успя да създаде една доста опасна ситуация в наказателното поле на домакините. Споли засече хубаво центриране от корнера с глава, но кълбото не попадна в очертанията. До края на първите 45 минути, Алан и Инсиние също записаха името си в листа с пропуските. Първият отправи доста опасен шут, но и той не бе точен. Лоренцо пък се пребори със защитата на Дженоа, но изстрелът му бе неуспешен.

Милан победи Киево с 3:2

Милан се скъса да пропуска, но все пак победи Киево (ВИДЕО)

Доста труден мач за "росонерите"

През второто полувреме, головете отново отказваха да падат, въпреки че двата тима записаха по една добра атака след почивката. Инсиние преодоля с лекота съперниковата защита и опита директен обстрел от границата на пеналта, но топката се заби в страничния стълб. След това, Таарабт се отчете с доста добро отиграване, но вратарят спаси.

В 73-ата минута, Наполи най-накрая поведе в резултата, след като Албиол надскочи защитата при центриране от корнер и с глава изпрати топката в мрежата за 1:0, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази победа, неаполитанците отново се доближиха до Ювентус и разликата между двата тима вече е само две точки.