Наполи разби с 4:1 като гост Лече в мач от 4-ия кръг на Серия "А". Фернандо Йоренте (28,82), Лоренцо Инсинье (40-дузпа) и Фабиан Руис (52) бяха точни за "партенопеите", докато Марко Манкозу върна един гол за домакините от наказателен удар.

Възпитаниците на Карло Анчелоти бяха по-добрият отбор в началото на мача и стигнаах до гол в 28-ата минута. Тогава Йоренте се оказа сам срещу вратаря след рикошет и насочи топката във вратата за 1:0.

Пет минути преди почивката Наполи удвои аванса си. Точен бе Инсинье от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след намеса на ВАР за игра с ръка в наказателното поле на Такцидис. Първият удар на нападателя бе спасен от Габриел, но реферът нареди пребиване, тъй като вратарят бе пред голлинията при удара. При второто изпълнение Инсинье не сбърка.

В 52-ата минута гостите направиха преднината си класическа след гол на Фабиан Руис. В 61-ата минута Лече върна един гол. Манкозу се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Оспина срещу играч на домакините.

В 82-ата минута Наполи оформи крайното 1:4. Инсинье засече пас отляво, Габриел изби, но право в краката на Йоренте, който бе безпощаден.

Така Наполи събра 9 точки, докато Лече има 3.

Наполи победи Ливърпул с 2:0 след късни голове на Мертенс и Йоренте