Наполи победи много трудно Бреша като гост с 2:1. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от 25-ия кръг в Серия "А" на стадион "Марио Ригамонти".

Домакините първи взеха преднина с попадение на Джон Чансейор в 26-ата минута, но в началото на втората част неаполитанците направиха пълен обрат за пет минути с голове на Лоренцо Инсиние от дузпа в 49-ата и на Фабиан Руис в 54-ата минута.

Отложиха 40 мача в Ломбардия заради коронавирус

38-годишен мъж от Лоди е приет в интензивното отделение на местната болница

Наполи имаше по-добрите положения в началото, но в 26-ата минута Бреша поведе в резултата. Сандро Тонали центрира от корнер и Джон Чансейор с глава вкара за 1:0.

Снимка 468035

Източник: EPA/БГНЕС

Гостите излязоха преобразени през второто полувреме и набързо обърнаха нещата в своя полза. В 47-ата минута Алеш Матею игра с ръка в наказателното си поле. Първоначално съдията Даниеле Орсато поочи корнер, но след това разгледа повторение на ситуацията с ВАР и прецени, че има дузпа. Лоренцо Инсиние елегантно я реализира за 1:1.

В 54-ата минута Фабиан Руис беше оставен да стреля от границата на наказателното поле и с прекрасен диагонален шут не остави шансове на вратаря за 1:2.

Няколко минути по-късно испанецът беше оставен да отправи почти идентичен изстрел, но този път Йесе Йоронен успя да спаси.

В 63-ата минута преднината на гостите можеше да стане от два гола, но попадение на Дрис Мертенс беше отменено заради засада.

Снимка 468037

Десетина минути по-късно Марио Балотели пропусна голям шанс да изравни, като отблизо стреля над вратата. .

В крайна сметка Наполи взе своето и вече с актив от 36 точки излезе временно на 6-о място. Бреша вече 10 поредни мача е без победа и се намира на предпоследната 19-а позиция с 16 точки.