Старши треньорът на Наполи Карло Анчелоти заяви, че вината за изненадващата загуба от Сампдория с 0:3 не е изцяло негова. Той бе категоричен, че футболистите му не са се представили на нужното ниво и подходът им към срещата е бил грешен.

"Стартирахме мача точно както и предните два. В предишните срещи успяхме да обърнем събитията в наша полза, но сега - не.

Не мисля, че трябва да променяме чак толкова много. Просто трябва да влизаме в мачовете по-фокусирани. Поведението ни беше неприемливо и този път не успяхме да се отървем.

Сампдория се подигра с шампионските амбиции на Наполи, Куалярела с кандидат за гол на сезона в Италия

Нокаут! Самп се подигра с шампионските амбиции на Наполи, Куалярела с кандидат за гол на сезона

"Класика" за домакините на "Мараси"

Грешна представа е, че защитата ни играе твърде изтеглена назад. Ние пресираме високо, но проблемът бе липсата на такава преса то халфовете и нападателите", коментира Анчелоти.

Той реши да даде почивка на двама основни играчи, в лицето на Марек Хамшик и Хосе Кайехон.

"Иска ми се те двамата да бяха проблемът днес, което би означавало, че аз нося вината с моите решения. Истината обаче се крие в общото поведение на отбора. Много малко играхме с крайните си бранители. През второто полувреме определено се сборихме. Ако имах магическа пръчка, щях да променя нашия старт в мача. Интензивността е фундаментална част от стратегията ни, а без нея просто няма качество", завърши наставникът.