Чиро Имобиле изравни рекорда на Гонсало Игуаин за най-много голове за един сезон в Серия "А". 30-годишният нападател се разписа в пети пореден мач и в крайна сметка приключи кампанията с 36 попадения. Римският тим загуби с 1:3 гостуването си на Наполи в среща от последния кръг на първенството.

Лацио завърши на четвърто място в крайното класиране със 78 точки. Толкова имат и Атланата, но "бергамаските" са с голова разлика 6:5 в преките двубои. Наполи остана на седма позиция с 62 точки. Тимът все пак ще играе директно в групите на Лига Европа, защото е носител на Купата на Италия.

Домакините поведоха с ранен гол на Фабиан Руис. Имобиле изравни в 22-ата минута, но Наполи стигна до успеха след почивката. Инсиние направи реултата 2:1 от дузпа в 54-ата минута, а малко преди края влезлият като резерва Политано оформи крайното 3:1.

Имобиле стана голмайстор на Серия "А" за трети път в кариерата си с 36 гола. Той изравни рекорда на Игуаин точно на "Сан Паоло", където аржентинецът го постави през 2016 година. Чиро официално е новият носител на "Златната обувка" на Европа. Италианецът изпревари Роберт Левандовски, който завърши сезона с 34 гола в Бундеслигата. На трето място остана Кристиано Роналдо, който вкара 31 попадения в Серия "А".