Испанецът Марк Маркес спечели петата си победа за сезона в Кралския клас на Мото ГП и увеличи преднината си в генералното класиране. Неговите преки конкуренти италианецът Андреа Довициозо и сънародникът му Маверик Винялес не можаха да се качат на почетната стълбичка.

Нов триумф за Марк Маркес в Moto GP

Испанецът се изравни с Андреа Довициозо

Дани Педроса финишира втори на пистата МоторЛанд Арагон, Хорхе Лоренсо оформи испанския подиум.

Лоренсо поведе в началото. След това се оформи група от четирима, която дръпна напред - Лоренсо, Довициозо, Роси и Маркес. Победителят Маркес успя след много борба да изпревари Доктора и Лоренсо и да финишира за пети път през 2017-а като победител. Времето му е 42 минути и 7 секунди.

Педроса задмина Винялес на завой №1 и след това се справи с Роси и Лоренсо и да завърши с изоставане от 0.879 сек. от победителя.

Тежкото счупване, което имаше Роси се отрази на неговото представяне и той финишира пети след Маверик Виняес. Андреа Довициозо загуби темпо в битката за първото място, след като завърши едва седми.